Видалення зубів - хірургічна стоматологія

Видалення зуба проводиться тільки в крайньому випадку, коли врятувати його вже неможливо або такий зуб може бути причиною інших, гірших ускладнень. Наприклад, при наявності зубів, які можуть викликати кісти, запалення або неврити трійчастого нерва.

Якщо зуб постійно травмує язик або слизову оболонку щоки, а також заважає нормальному прикусу, його теж краще видалити.

Найчастіше показання до видалення зуба - необхідність санації порожнини рота при наявності хронічного періодонтиту в стадії загострення, коли не можна ліквідувати запальне вогнище у верхівки зуба. Також видаляються багатокореневі зуби, які є причиною одонтогенного остеомієліту. Стоматолог може видаляти зуби при підгонці знімного протезу, але для цього повинні бути строгі показання.

Видалення зуба - це хірургічна операція. При цій операції зуб витягають із лунки альвеолярного відростка щелепи за допомогою спеціальних інструментів. Для цього необхідно відшарувати ясна, зруйнувати зв'язковий апарат, що зв'язує зуб з альвеолою і витягти зуб. Всі ці елементи операції виконуються під знеболенням.

Якщо видаленню підлягає багатокореневий зуб, то стоматологу необхідно визначити особливості будови зуба, розташування його коренів і їх відхилення. Для цього проводиться рентгенологічне дослідження зуба в різних проекціях, що дозволяє уникнути можливих ускладнень при його видаленні.

Є ряд станів, при яких видалення зуба протипоказане.

Протипоказання до видалення зуба поділяють на абсолютні і відносні, загальні і місцеві. Абсолютно протипоказано видалення зубів при захворюваннях серцево-судинної системи в стадії декомпенсації, інфаркті міокарда, захворюваннях крові з порушенням системи згортання. Відносні протипоказання - гострі вірусні респіраторні захворювання, деякі захворювання нервової системи (психози, епілепсія), гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця. У таких випадках необхідно домогтися стабілізації стану пацієнта, а вже потім проводити видалення зуба.

До абсолютних місцевих протипоказань відносяться наявність гемангіоми в області зуба, злоякісної пухлини. Відносними місцевими протипоказаннями є ангіна, гострий стоматит, гінгівіт.

Перед майбутньою операцією з видалення зуба стоматолог повинен уважно розпитати пацієнта про наявність будь-яких захворювань і алергічних реакцій. Якщо у пацієнта відзначається підвищена тривожність або нервозність, то в цьому випадку спочатку проводять премедикацію з використанням заспокійливих засобів. І тільки потім переходять до знеболення та видалення.

Стоматологія "7 зірок". Черкаси © 2018