Галітоз - неприємний запах з рота

Галітозом (так іменується неприємний запах з рота) страждає кожна четверта людина. Неприємний запах з рота для багатьох людей стає серйозною психологічною проблемою. Така, здавалося б, незначна причина, призводить до психологічного дискомфорту і ускладнень у спілкуванні.

Що ж викликає неприємний запах з рота та як з цим боротися?

Виникнення неприємного запаху з рота в більшості випадків пов'язано з гігієнічним станом ротової порожнини. Він також може виникати і при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, але при цьому супроводжується такими явищами, як відрижка, нудота, бурчання в животі. У цьому випадку необхідна консультація гастроентеролога. При таких захворюваннях, як хронічний тонзиліт і риніт, неприємний запах може з'являтися також. Усі ці стани супроводжуються характерними симптомами - нежиттю, болями в горлі та ін. Проте якщо у вас немає таких симптомів, то причина неприємного запаху «криється», швидше за все, в ротовій порожнині. При захворюваннях зубів або порожнини рота поява неприємного запаху - закономірне явище, а якщо таких захворювань немає, а запах все одно є, то яка його причина?

Неприємний запах зазвичай викликають бактерії, що мешкають в порожнині рота. А якщо точніше, то відходи життєдіяльності бактерій, продукти переробки залишків білкової їжі, створюють сірчисті з'єднання, що мають вкрай неприємний запах. Бактерії виділяють метил-меркаптани, сірководень і ін. Ці продукти називаються «летючими сірчистими сполуками», вони швидко випаровуються при температурі тіла. Неприємним запахом володіють і інші продукти життєдіяльності бактерій - індол, скатол, кадаверин і путресцин. У видихуваному повітрі ці сполуки знаходяться в украй малих концентраціях, тому в нормальних умовах людський нюх їх не визначає. Збільшення їх концентрацій і поява неприємного запаху свідчить про проблему в в ротовій порожнині.

Основна роль у виділенні сполук, що викликають неприємний запах, належить анаеробним бактеріям, що мешкають в глибині зубного нальоту, на язиці, в підясневих кишенях. Тому одним із закономірних методів боротьби з запахом із рота є гігієна ротової порожнини за допомогою зубних ниток і зубних щіток, видалення зубного нальоту, полоскання ротової порожнини після прийому білкової їжі.

При яких захворюваннях зубів і порожнини рота з'являється неприємний запах?

Запах з'являється при захворюваннях пародонту - пародонтозі, коли для зростання анаеробних бактерій створюються прекрасні умови через наявність «пародонтальних кишень». Запах може з'явитися при будь-якому запальному процесі в порожнині рота - захворюваннях ясен, зубних абсцесах, навіть при великих каріозних порожнинах, які є сприятливим середовищем для розвитку бактерій.

Стоматологія "7 зірок". Черкаси © 2018