Незнімні зубні протези

Найбільш поширеними представниками цієї групи є коронки. Їх історія починається з давніх металевих штампованих коронок, що відрізняються високою міцністю і довговічністю, але дуже суперечливими естетичними властивостями - металевий блиск не властивий нормальному здоровому зубові.

Для продовження терміну служби поверхню таких коронок покривали шаром нітриду титану, який часто викликав алергічні реакції. Коронки з дорогоцінних металів мають свої недоліки - золоті швидко стираються, платинові - дорого коштують. З'явилися згодом комбіновані коронки (пластмаса + метал), але вони також мали масу недоліків, - пластмаса нетривка і швидко забруднюється харчовими барвниками. Зараз можна сказати, що епоха використання таких коронок назавжди пішла в минуле.

З розвитком технологій з'явилася можливість облицьовувати металевий каркас коронки керамікою або порцеляною. Так з'явилася металокераміка. Конкуренцію їй складає методика художньої реставрації зубів фотополімером.

Який метод вибрати?

У кожного методу є свої плюси і мінуси. На думку багатьох стоматологів, металокераміка на сьогоднішній день є найкращим варіантом (фарфор коронки не темніє, що не піддається дії харчових барвників і не стирається). Такі коронки володіють високими естетичними властивостями, можливістю індивідуального підбору кольору і контуру. Однак, на виготовлення кераміки потрібно більше часу, ніж на художню реставрацію. При реставрації фотополімером вдається точніше підібрати колір зуба, оскільки він відразу порівнюється з кольором поруч розташованих зубів. Тим не менше, використання стоматологічної порцеляни в металокерамічних коронках дозволяє домогтися природного блиску емалі зуба, а зуби, реставровані фотополімером необхідно періодично полірувати.

Тому в кожному конкретному випадку необхідно враховувати індивідуальні особливості пацієнта, клінічну ситуацію, загальну вартість робіт і час виконання.

Стоматологія "7 зірок". Черкаси © 2018