Чищення зубів - Як правильно чистити зуби

Чищення зубів складається з ряду простих елементів, зручних для запам'ятовування і відтворення. Існує багато різних методів чищення зубів, що різняться між собою характером рухів, їх послідовністю, порядком очищення зубних поверхонь та ін.

Підтримка порожнини рота в хорошому гігієнічному стані можлива лише при ретельному чищенні зубів і заснована на наступних принципах:

- чистка зубів повинна бути регулярною з необхідною для очищення всіх зубних поверхонь кількістю рухів щітки
- навчання правилам чищення зубів входить в обов'язки стоматолога, без навчання неможливо забезпечити необхідний рівень гігієни порожнини рота
- рівень гігієни порожнини рота повинен контролювати стоматолог

Чищення зубів складається з ряду простих елементів, зручних для запам'ятовування і відтворення. Існує багато різних методів чищення зубів, що розрізняються між собою характером рухів, їх послідовністю, порядком очищення зубних поверхонь та ін.

Стандартна методика чищення зубів включає ряд основних рухів щіткою, які очищають різні поверхні зубів. Попередньо необхідно вимити руки. Потім порожнину рота необхідно прополоскати водою з-під крана. Зубну щітку ретельно промивають водою. Пасту наносять на всю довжину поверхні щетини. Чистити зуби треба за певною схемою, щоб домогтися більш повного очищення. Після чистки порожнину рота знову потрібно прополоскати водою для видалення надлишку пасти, зубну щітку ретельно промивають і ставлять в стакан.

Найскладніший елемент - безпосередня чистка зубів. Її можна розділити на кілька типових рухів щіткою для очищення тих чи інших зубних поверхонь. Розрізняють скребучі, кругові, підмітаючі (вимітаючі) і зворотно-поступальні рухи щіткою.

Чистити зуби обох щелеп доцільно за певною схемою. Наприклад, кожну щелепу ділять на шість фрагментів - по два фронтальних (різці та ікла), премоляри і моляри справа і зліва. Чистку можна почати з вестибулярної сторони молярів праворуч і ліворуч на верхній щелепі і продовжити до протилежного боку, потім слід очистити жувальні поверхні зубів і на завершення поверхню піднебіння. Потім в тій же послідовності проводять чистку зубів нижньої щелепи. Кожну поверхню зубів кожного фрагмента щелепи необхідно очищати не менше ніж 10 рухами щітки, що в сумі складе 160 рухів на кожну щелепу. Отже, для очищення обох щелеп необхідно провести 320 рухів щіткою. Час чищення зубів має становити в середньому 2,5 - 3,5 хв.

Чистити зуби доцільно двічі на день - вранці і ввечері. Увечері перед сном чистити зуби необхідно. Однак більшість людей виконують цю процедуру одноразово, найчастіше вранці після сну. Потрібно знати, що навіть інтенсивна чистка зубів не забезпечує видалення зубних відкладень з контактних поверхонь і з фісур. Для очищення міжзубних проміжків і контактних поверхонь користуються зубочистками, флосами, нитками. Для очищення контактних поверхонь зубів від нальоту нитку довжиною 35 - 40 см закручують навколо перших фаланг середніх пальців обох рук. Потім її фіксують між великим пальцем правої руки і вказівним - лівої в області ясенної борозенки дистальної поверхні зуба верхньої щелепи. При натягуванні нитки за допомогою 6 - 7 рухів назад, вперед і вгору видаляють зубні відкладення з вказаною поверхні. Потім, таким же чином, обережними рухами вперед і назад нитку через контактний пункт пересувають на медіальну поверхню цього зуба, намагаючись не пошкодити ясенний сосочок. Після цього нитку щільно притискають до контактної поверхні, що очищується і, роблячи рух ниткою, видаляють зубний наліт. Після цього через міжзубний сосочок нитку пересувають до дистальної поверхні сусіднього зуба і очищають її аналогічним способом. Необхідно пам'ятати: нитка повинна завжди перебувати в контакті з поверхнею зуба, щоб не викликати пошкодження сосочка і ясен; її не слід пересувати з великим зусиллям. Зазначена маніпуляція є порівняно важкою і вимагає значних зусиль для освоєння. Разом з тим це єдиний ефективний метод гігієни контактних поверхонь зубів.


 

Стоматологія "7 зірок". Черкаси © 2018