Профілактика карієсу - профілактика хвороб зубів

На сьогодні відомий великий перелік факторів ризику розвитку захворювань зубів і порожнини рота. Серед цих факторів - несприятлива екологічна ситуація, режим життя, стреси, характер харчування.

У цьому розділі ми розповімо Вам про те, як зберегти свої зуби здоровими і красивими.

Велике значення в розвитку захворювань зубів і порожнини рота мають індивідуальні особливості організму, стан імунітету, сімейна схильність.

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я виокремили основні напрямки профілактики хвороб зубів і порожнини рота. Це раціональне харчування, гігієна порожнини рота і застосування препаратів фтору.

В раціональному харчуванні для стоматологів найбільш важлива корекція кількості прийнятих вуглеводів. Їжа, що містить велику кількість вуглеводів чинить негативний вплив не тільки на зуби, але і на організм в цілому. Це не означає, що від вуглеводів потрібно відмовитися. Необхідно знизити їх споживання до оптимального рівня. Збалансоване харчування, багате вітамінами, мінералами та мікроелементами також забезпечує профілактику каріозної хвороби зубів. Найважливіша роль в профілактиці захворювань зубів і порожнини рота завжди відводилася гігієні. Вже в II-III тисячолітті до нашої ери були описані рецепти приготування відварів і еліксирів для полоскання порожнини рота в гігієнічних і лікувальних цілях. У Стародавньому Китаї та Індії для чищення зубів застосовувалися дерев'яні палички, а також прообрази сучасних зубних щіток.

Немає сумнівів в тому, що найважливіша роль у розвитку каріозного ураження зубів належить поганій гігієні ротової порожнини. Виникнення нальоту на зубах з подальшим утворенням мікробної бляшки дає початок каріозної хвороби зубів. Тому для стоматологів так важливо навчити пацієнта правильно чистити зуби. Більшість людей регулярно доглядають за зубами, виявляють недостатній рівень знань про засоби і методи догляду за порожниною рота. За даними статистики тільки 10% людей правильно чистять зуби.

Стоматологія "7 зірок". Черкаси © 2018