Голлівудські посмішки не рідшають

Відбілювання зубів - це зміна кольору зубів за допомогою препаратів, які містять в своєму складі будь-які хімічні агенти. Відбілювання зубів необхідно розрізняти від професійної гігієнічної чистки.

Головна відмінність полягає в тому, що при чищенні знімається все зайве, що перебуває на зубах (поверхневий пігментований наліт, м'який наліт), і зуби набувають свого природнього кольору, а в результаті відбілювання змінюється безпосередньо сам природний колір зубів.

Якого ефекту дозволяє досягти професійне відбілювання?

Вважається, що ефект після проведення професійного відбілювання зберігається протягом декількох років, але зазвичай ми говоримо про такі терміни, як 3-5 років. Ми розрізняємо дві основні методики відбілювання: домашнє і кабінетне.

Методика кабінетного відбілювання виникла не так давно, але дуже популярна серед пацієнтів, оскільки дозволяє зробити процедуру в умовах стоматологічного кабінету під контролем лікаря. Основним принципом цих методів є наступний факт: для відбілювання використовуються розчини більш високої концентрації, і процедура в кабінеті протягом 1,5-2 годин. Як правило, для цього використовуються різні каталізатори, які дозволяють прискорити процес відбілювання. Зазвичай це або різні апарати, які мають певний спектр світла, або промінь лазера, який також прискорює процес відбілювання. Можливе використання тепла або якихось хімічних каталізаторів, які можуть також прискорити процес відбілювання зубів.

Чи потрібен спеціальний догляд після відбілювання?

Оскільки постійно в порожнину рота потрапляють барвники, харчові продукти, сильно пофарбовані, то колір зубів, звичайно, може змінюватися з плином життя. Тому ми завжди говоримо, що підтримуючий курс необхідний.

Що таке внутрішнє відбілювання і як бути тим, хто має коронки або пломби?

Хотілося б окремо сказати з приводу так званих «мертвих» зубів, або, як ми їх називаємо, «депульпованих» зубів. Це зуби, які, припустимо, піддавалися травмі або в цих зубах був видалений нерв і запломбований канал. Дуже часто ми бачимо на практиці, що такі зуби з часом змінюють свій колір, і через 5-10 років він змінюється від слабко-рожевого до червоно-коричневого. Для відбілювання таких зубів існують свої спеціальні методи. Їх можна охарактеризувати як внутрішнє відбілювання. Відбілюючий гель кладуть всередину зуба і закривають пломбою. Пацієнт з такими ліками може ходити кілька днів і регулярно відвідувати стоматолога для зміни лікарського препарату. На жаль, зараз не придумано таких методів, при яких і ці (пломбовані матеріали) змінювали б свій колір. Колір коронок, вінірів та пломб залишається незмінним, і після відбілювання виникає питання заміни цих конструкцій, оскільки новий колір зубів не підходитиме тому кольору, який мають реставрації або вініри.

Які проблеми, крім естетичних, вирішує відбілювання?

Безумовно, відбілювання впливає і на загальний стан пацієнта. І хотілося б відзначити, що з усіх естетичних стоматологічних методик відбілювання, всупереч існуючій думці серед пацієнтів і деяких стоматологів, є найбільш делікатною процедурою, тому що при відбілюванні не пошкоджуються тверді тканини зуба, форма зубів не змінюється, зуби залишаються такими, якими вони є, тільки змінюється їх колір. Гігієнічний стан порожнини рота значно поліпшується, тому що розчини, які ми використовуємо для відбілювання, мають антисептичну дію. Поліпшується і стан ясен, і стан зубів, оскільки у відбілюючі системи фірми-виробники стали вводити препарати для профілактики карієсу. Тобто, наприклад, проводячи сеанс домашнього відбілювання, відбувається не тільки відбілювання зубів, але і обробка зубів препаратами, які зміцнюють кристалічні ґрати зуба.

Чи є протипоказання і вікові обмеження?

Єдиним абсолютним протипоказанням є наявність реакцій на перекис водню або будь-які складові відбілюючих гелів. Іноді бувають місцеві причини, які не дозволяють нам провести ту чи іншу методику, але для вирішення цього питання і для вибору методу професійного відбілювання необхідна, звичайно, консультація і огляд у лікаря, який займається відбілюванням. Що стосується вікових обмежень, зазвичай ми рекомендуємо проводити професійне відбілювання пацієнтам старшим 18 років. Але, беручи до уваги досвід наших зарубіжних колег, які досить давно займаються питаннями відбілювання, можна сказати, що і підліткам 12-15 років можна використовувати будь-які методи, але, безумовно, з урахуванням їх віку.

 

Стоматологія "7 зірок". Черкаси © 2018