Брекет-системи

Які бувають брекет - системи? 

Першими з'явилися металеві брекети. Це були досить громіздкі конструкції і треба мати чимало мужності, щоб зважитися на виправлення прикусу з їх допомогою.

З розвитком ортодонтії їх зовнішній вигляд змінювався задля полегшення і зменшення, але в той же час вчені-медики вели розробку брекетів з альтернативних матеріалів.


Це призвело до створення пластикових брекетів. Вони відповідали багатьом вимогам з естетичного боку - можна було підбирати необхідний колір, вони були менш помітні в порівнянні з металевими. Але при всіх перевагах сучасних пластмас одна проблема все ж залишалася - з часом в пластмасах відбувається ряд незворотніх процесів, після яких її міцність знижується. Тому недоліком пластикових брекетів є їх невисока міцність. Крім того, пластмаса може бути пофарбована харчовими барвниками, що несприятливо відбивається на зовнішньому вигляді брекетів. Ряд удосконалень, внесених в пластикові брекети (зміцнення металом різних важливих вузлів брекет-системи), дає їм право на існування і в сучасній ортодонтії.

Наступним етапом у розвитку брекет-систем стала розробка керамічних і сапфірових брекетів. Технології, що застосовуються при створенні керамічних брекетів аналогічні технологіям, які застосовували при створенні металокерамічних або керамічних зубних коронок. Сапфірові брекети виготовляються з монокристалів штучних сапфірів, що відрізняються високою міцністю і прекрасними естетичними властивостями.

Стоматологія "7 зірок". Черкаси © 2018