Прикус. Виправлення прикусу. Неправильний прикус

Ортодонтія - це розділ стоматології, який займається лікуванням дефектів розвитку зубів і щелепно-лицьового кістяка.

Формування правильного прикусу - це не тільки естетична сторона лікування, але і попередження розвитку різних захворювань зубів і щелепи. Раніше вважалося, що таке лікування може проводитися тільки в період формування зубо-щелепної системи, тобто у дітей і підлітків. В даний час з'явилися нові конструкції, що дозволяють проводити ортодонтичні корекції з хорошими результатами як у дітей, так і у дорослих.

Застосування високих технологій в ортодонтії дозволило поліпшити результати лікування і з естетичної, і з функціональних позицій. Раніше знімні пластинки, що застосовувалися в ортодонтії, були досить грубим і неточним інструментом, тому і результати лікування були суперечливими. За допомогою сучасної техніки стало можливим скоригувати положення зуба з точністю до міліметра.

Серед сучасних систем для виправлення прикусу виділяють знімні апарати, що застосовуються у дітей з молочними зубами, і брекет-системи, які використовуються у дітей у віці 11-13 років зі сформованим постійним прикусом.

Брекет-системи - це замки, з'єднані дугою, які приклеюються за допомогою спеціального клею на зовнішню поверхню зуба. Зараз існує величезний вибір брекет-систем: металеві, пластикові і майже непомітні, сапфірові брекети. «Невидимі» брекети - лінгвальні, вони встановлюються на внутрішній стороні зубів. Лікування на брекет-системі триває півтора-два роки, в залежності від складності виправлення. Перед початком лікування необхідно провести санацію порожнини рота, щоб не отримати ускладнень. Слід зазначити, що виправлення прикусу - комплексна проблема, яка вирішується стоматологами різних спеціальностей: ортодонтом, хірургом, пародонтологом. Тому, якщо ви вирішили зайнятися виправленням прикусу, потрібно бути впевненим в кваліфікації фахівців, до яких звертаєтеся.

Стоматологія "7 зірок". Черкаси © 2018