Імплантація зубів

Зубна ІМПЛАНТАЦІЯ - це передовий метод протезування ЗУБІВ. Зубний імплантат складається з двох основних частин - власне самого імплантату і абатмента.

Що таке зубні імплантати?

Зубний імплантат складається з двох основних частин - власне самого імплантату і абатмента. Імплантат [1] - це титановий гвинт, хірургічним способом вживлений в щелепу. Абатмент [2] - це сполучна ланка між імплантатом і мостовидним зубним протезом [3]. Якщо розібратися, то імплантат і абатмент служать лише одній меті - вони є надійною опорою для зубного протеза. Обидва компоненти (гвинт і абатмент) виготовлені з титану, який відрізняється високою міцністю, але головне - він є нейтральним для організму і не викликає алергічних реакцій і реакцій відторгнення.

Операція протезування за допомогою зубних імплантатів здійснюється в три етапи. На першому етапі титановий гвинт-імплантат вставляється в щелепу хірургічним шляхом. Після періоду загоєння до гвинта-імплантату приєднується абатмент. Це другий етап операції. Потім відбувається процес, який називається «остеоінтеграція», при якому відбувається «зрощення» системи імплантату і кістки. Можна сказати, що імплантати стають частиною щелепи. На третьому етапі виготовляється зубний протез і приєднується до системи імплантату. В результаті цієї операції нові зуби відчуваються і виглядають подібно природним.

 

Знімні зубні протези і зубні імплантати

Ще кілька років тому для багатьох людей, позбавлених всіх або декількох зубів, використання звичайних знімних зубних протезів було пов'язано зі значними проблемами в повсякденному житті. Такі прості речі, як їжа і розмова були пов'язані з почуттям невпевненості в собі. Але все змінилося. Сучасні знімні протези відповідають найвищим вимогам, вони зручні у використанні, добре носяться та мають естетичний вигляд. Однак, в ряді випадків, використання знімних протезів все ж має труднощі, наприклад, при повній відсутності зубів на нижній щелепі.

Альтернативою знімних протезів можуть бути зубні імплантати. Безліч досліджень і великий клінічний досвід показали, що зубні імплантати - це надійний метод протезування, який вирішує безліч проблем, пов'язаних із застосуванням знімних протезів.

 

Скільки гвинтів-імплантатів необхідно вставити в щелепу?

Якщо щелепа повністю позбавлена зубів, то в неї імплантують від 4 до 6 гвинтів. При цьому операція з імплантації триває приблизно одну годину. Якщо в щелепі присутні окремі зуби, то хірург приймає рішення щодо необхідної кількості гвинтів. Операція зазвичай проводиться під місцевою анестезією і Ви можете йти додому цього ж дня.

 

Як відбувається протезування за допомогою зубних імплантів?

На першому етапі протезування титанові гвинти-імплантати хірургічно імплантують в щелепу. Для цього хірург з надзвичайною точністю висвердлює отвори в щелепі, в які потім вгвинчуються титанові імплантати. Операція зазвичай проводиться під місцевою анестезією і триває близько години. Посля того, як процес загоєння завершений, виконується операція по установці абатментів. Це легша процедура, що займає приблизно пів години. Під час неї хірург видаляє гвинти-заглушки з гвинтів-імплантатів і встановлює замість заглушок абатмент - сполучну ланку між імплантатом і зубним протезом. Після цієї операції період загоєння триває близько одного тижня.

Заключним етапом є протезування - по відбитку Ваших щелеп створюється протез зубів, який після спеціального регулювання і обробки стає Вашими новими зубами.

Система зубних імплантатів має високий косметичний ефект - жоден з компонентів імплантату не помітний при посмішці, а зуби подібні натуральним.

 

Як довго можуть функціонувати зубні імплантати?

В даний час є пацієнти, які користуються зубними протезами на імплантатах протягом 25 років.

Після операції настає період загоєння, під час якого відбувається вкорінення імплантатів в щелепну кістку. Цей період триває близько трьох місяців для нижньої щелепи і близько шести місяців для верхньої. Така різниця пов'язана з різними властивостями кістки і особливостями процесу загоєння в кожній щелепі.

Стоматологія "7 зірок". Черкаси © 2018