Ендодонтія - лікування зубних каналів

Корінь зуба - складний об'єкт для лікування. По-перше, він недоступний візуальному контролю, тобто в нього не можна заглянути, щоб ретельно обстежити. По-друге, канали кореня зуба дуже варіабельні за своєю будовою - вони можуть відхилятися, утворювати кишені або розгалуджуватися.

З цим пов'язані труднощі з їх обробкою і пломбуванням.

Навіщо лікувати канал зуба?

Основною метою лікування каналу є відновлення функції кореня, характерної для здорового зуба. Якщо корінь зуба в порядку, то можна проводити відновлення і самого зуба. Кореневий наповнювач повинен надійно блокувати канал, не дратувати періодонт, не розчинятися і не руйнуватися, бути рентгеноконтрастним, що дозволяє визначити ефективність лікування.

Багато в чому вибір матеріалу для заповнення каналу визначається особистими навичками і перевагами стоматолога, оскільки немає наповнювача, позбавленого всіх недоліків.

Показаннями до ендодонтичного лікування (лікування каналу) є гострий і хронічний пульпіт і всі форми періодонтиту.

Протипоказання до лікування - ураження періодонта, неможливість відновлення зуба, неможливість обробки каналу, вертикальний перелом зуба.

  • У лікуванні каналу виділяють 3 основних етапи:
    Забезпечення доступу до каналу;
    Видалення вмісту з каналу і підготовка каналу до пломбування;
    Пломбування каналу інертним матеріалом, що сприяє міцній герметизації.

Всі етапи лікування каналу зуба проводять під знеболенням. Доступ до каналу забезпечується правильним препаруванням каріозної порожнини, видаленням даху пульпової камери і створенням вільного доступу в канали для ендодонтичних інструментів.

Потім з каналу видаляють вміст - пульпу, продукти розпаду, мікроорганізми, вражений дентин, визначають робочу довжину каналу і готують його до пломбування.

Точне визначення довжини каналу зуба дуже важливо, так як це дозволяє уникнути можливих ускладнень.  Робочу довжину каналу визначають за допомогою рентгену або спеціального приладу - апекслокатора.

 

Стоматологія "7 зірок". Черкаси © 2018