Сучасне пломбування зубів. Зубні пломби і вкладки - в чому різниця?

Які пломби ставлять зараз?

На сьогоднішній день в арсеналі сучасної стоматології є цілий ряд пломбувальних матеріалів, що відрізняються високою міцністю, безпекою і естетичними властивостями.

Пломби із світлополімерних матеріалів.
Особливостями цих матеріалів є наявність у них клейової системи, що дозволяє пломбі надійно триматися в зубові за рахунок активного прилипання до поверхні. Затвердіння світлополімера відбувається тільки під дією світла спеціальної лампи певного спектру. Світлополімер дає можливість стоматологу сформувати таку пломбу, яку потрібно. Тому використання світлополімерних матеріалів дозволяє ставити пломби на різні поверхні зубів, на передні і задні зуби, відновлювати відколені фрагменти зубів, формувати пломбу врівень з поверхнею зуба, точно підбирати необхідний колір.

Пломби із склоіономірних цементів.

Це цементи нового покоління, що володіють цілим рядом позитивних властивостей - високою міцністю, довговічністю, стійкістю до різних впливів і високим косметичним ефектом.

Пломби і вкладки. У чому відмінності?

Як відбувається пломбування зубів відомо усім. Спочатку каріозна порожнина готується, потім її обробляють слабким розчином кислоти і спеціальною адгезивною речовиною, що підвищує силу прилипання пломби до зуба. Потім стоматолог вносить в підготовлену порожнину матеріал пломби. Весь пломбувальний процес відбувається в роті пацієнта.

Відмінність вкладки в тому, що вона виготовляється в лабораторії за зразком, знятому з тієї самої каріозної порожнини, а потім вклеюється в зуб.

Стоматологія "7 зірок". Черкаси © 2018