Карієс молочних зубів - дитячий карієс

Карієс молочних зубів зазвичай виявляється у дітей у віці 2-3 років, але в деяких випадках він може виникати і раніше. Найчастіше патологічний процес вражає молочні різці верхньої щелепи і жувальну поверхню корінних зубів.

Факторами, що сприяють розвитку карієсу у дітей, є порушення структури тканин зуба (пороки розвитку), що виникли у дитини внутрішньоутробно, а також захворювання матері - ревматизм, гіпертонія, інфекційні вірусні захворювання, ендокринні захворювання, токсикози та ін. Значну роль відіграє куріння матері, зловживання ліками під час вагітності.

Порушення тканин зубів можуть розвинутися у дітей, які перебувають на штучному вигодовуванні, які перенесли гемолітичну хворобу або інфекційне захворювання в перші роки життя. У більш пізньому періоді карієс молочних зубів може сформуватися через надмірне вживання вуглеводів, поганої гігієни порожнини рота, недостатнього надходження в організм мінералів і мікроелементів, зокрема фтору. За глибиною ураження тканин зуба карієс молочних зубів поділяють на:

  • початковий
  • поверхневий
  • середній
  • глибокий.

 

Початковий карієс

На емалі зуба з'являються білі плями різної форми і величини, причому їх кількість може збільшуватися. Біль відсутній. Якщо не проводити лікування, то процес буде прогресувати - плями стають темними, коричневими, чорними, захворювання може переходити в хронічну форму. При своєчасному лікуванні подальший розвиток початкового карієсу можна призупинити.

 

Поверхневий карієс

Це дефект тканин зуба, що знаходиться в межах емалі. Каріозна порожнина може бути світлою або темною. На цій стадії ураження біль з'являється при впливі солодкого, кислого, солоного. Лікування цієї форми карієсу - пломбування порожнини композитами або компомерами. У деяких випадках пломбування може бути замінено ремініралізуючою терапією.

 

Середній карієс

При цьому дефекті вражається емаль зуба і частина дентину. Біль може виникати від солодкого, солоного, холодного і гарячого. Лікування - обробка каріозної порожнини з наступним пломбуванням.

 

Глибокий карієс

У цьому випадку вражена емаль і велика частина дентину. Метод лікування залежить від стану пульпи - пломбування або консервативне лікування. Лікування повинно бути в першу чергу спрямоване на поліпшення загального стану дитини і лікування зубів. Рекомендується тривале перебування на свіжому повітрі, взимку - опромінення ультрафіолетовими променями. Необхідно призначення вітамінів групи А, В, С і D, препаратів фториду натрію. Діти з різним ступенем карієсу потребують спостереження стоматолога, своєчасна диспансеризація дозволяє виявити початкові форми карієсу і запобігти розвитку ускладнень. Після усунення всіх каріозних дефектів рекомендується проведення заходів, спрямованих на підвищення резистентності тканин зуба до каріозних факторів (гігієна порожнини рота з використанням зубних щіток і флосів, полоскання порожнини рота фторовмісними розчинами, покриття зубів фторлаком 2 рази в рік).

 
Стоматологія "7 зірок". Черкаси © 2018