Молочні зуби - стоматологія дитячого віку

Профілактика захворювань зубів у дітей повинна починатися вже в період внутрішньоутробного розвитку. Слід пам'ятати, що в період вагітності при різних змінах в організмі матері можливі порушення будови або форми органу.

Це відноситься також і до порушення закладки зубів і їх мінералізації в ранньому дитячому віці. У випадках будь-яких порушень у матері, емаль молочних зубів і постійних зубів дитини формується неповноцінно, і в зв'язку з цим швидко піддається карієсу.

Тому профілактику карієсу слід починати під час вагітності шляхом збалансованого, раціонального харчування матері. Молочні зуби у дітей дуже схильні до карієсу.

Крім карієсу, у дітей поширені захворювання пародонту, розвиваються під впливом зовнішніх і внутрішніх факторів. До причин виникнення цих захворювань слід віднести різні порушення прикусу, аномалії зубів, погане гігієнічне утримання порожнини рота, ендокринні порушення, алергічні реакції і дитячі хвороби. 

Кращий метод профілактики стоматологічних захворювань - диспансеризація дітей у стоматологів. Це дозволяє рано розпізнати патологічний процес, швидко вжити заходів, щоб його ліквідувати і запобігти можливим ускладненням.

Тут найголовніше - не «налякати дитину стоматологом». Багато батьків викликають у дітей негативну мотивацію, лякаючи їх походом до зубного лікаря; болючими і неприємними процедурами, якщо, наприклад, дитина не слухається. Таке негативне ставлення до стоматолога він візьме з собою і в доросле життя. Тому подібний підхід до проблеми з боку батьків неприпустимий.

В арсеналі сучасної дитячої стоматології є цілий ряд методик, що дозволяють швидко і безболісно провести діагностику і лікування хвороб зубів у дітей. Наприклад, метод хімічної обробки каріозних порожнин препаратом каріосольв, який дозволяє без застосування бормашини безболісно руйнувати уражену частину зуба.

Але найважливішим фактором профілактики стоматологічних захворювань у дитини є гігієна порожнини рота. Завдання дитячого стоматолога і батьків - навчити дитину дотримуватися правил гігієни.

 
Стоматологія "7 зірок". Черкаси © 2018